Ot) Jak brzy po použití Colour B4 si mohu vlasy přebarvit?

Od) Ihned, zásluhou Buffer složky (složka C – oddělovač) mají vlasy vhodný PH faktor pro okamžité a bezpečné obarvení. Nicméně, hrají zde roli i některé další faktory, které mohou ovlivnit, jak se bude průběh příštího barvení vyvíjet. Pokud předchozí barvení zanechá vaše vlasy porézní, může se to po použití Colour B4 projevit. Chcete-li aplikovat novou barvu na porézní vlasy, vždy si vybírejte jen semipermanentní přípravky a používejte je na mokré vlasy – neustále kontrolujte sytost a odstín barvy. Porézní vlasy totiž chytají barvu daleko rychleji. K dosažení nejlepších výsledků, po použití Colour B4, přebarvěte vlasy nejprve tónovacím šampónem v požadovaném odstínu a poté nechte vlasy několik týdnů odpočívat. Teprve pak je znovu obarvěte permanentní variantou /alternativou. To vašim vlasům dovolí dostat pod kontrolu jejich poréznost a rovnoměrně je trvale obarvit.

 

Ot) V kadeřnickém salónu, kam chodím, po mně chtějí zaplatit jmění za opravu barvy a následné přemelírování vlasů. Mohu použít Colour B4, abych se zbavila nechtěné tmavé barvy a až poté navštívit salón, a tam si ihned nechat udělat melír jako obvykle?

Od) Samozřejmě. Colour B4 je určen ke korekci barvy vlasů doma. Jakmile z vlasů odstraníte nechtěnou tmavou barvu, můžete okamžitě požádat ve vašem salónu o nový melír jako vždy. Není zde jakýkoliv důvod, proč by měla být cena vyšší než obvykle – cena by měla být stejná, jakou byste běžně zaplatila za melír.

 

Ot) Konečky mých vlasů velmi zesvětlely – způsobil Colour B4 jejich odbarvení? Již více jak rok jsem si na vlasy nenechala dát melír!

Od) Colour B4 vaše vlasy neodbarvil, i když jste si je již delší dobu nenechala melírovat, jsou zde stále patrné jeho stopy. Colour B4 jednoduše odhalil starší vlasy. Pokud chcete zmírnit vzhled světlých konečků, aplikujte jen semipermanentní vlasovou barvu o dva tóny světlejší než je vaše přírodní (nebo odrostlá) barva, a nanášejte ji pouze na zesvětlené vlasy. Výsledkem bude jemná verze vaší přirozené barvy.

 

Ot) Blonďatá barva mých vlasů není špatná, ale nelíbí se mi odstín – mohu použít přípravek Colour B4?

Od) Vyzkoušejte tónový čistič spolu s přípravkem Colour B4 Regular. Takto smíchejte přípravek, ale aplikujte pouze 1/3 balení na mokré vlasy. Rozčešte směs do vlasů a nechte působit jen po dobu 10minut (raději než standardních 20 minut), opláchněte a použijte oddělovač (buffer) dle instrukcí (jako při běžném odstranění barvy). Tato metoda odstranění barvy pomocí Colour
B4 má velmi slabý účinek, ale je ideální pro korekci nechtěného odstínu blonďatých vlasů.

 

Ot) Mé vlasy byly suché ještě předtím, než jsem si je chybně obarvila. Mohu stav svých vlasů použitím přípravku Colour B4 zhoršit a mohu si poté vlasy hned přebarvit?

Od) Colour B4 nemusí (nezbytně) zhoršit stav vašich vlasů, zároveň jej ani nemůže zlepšit. Přípravek Colour B4 můžete aplikovat, ale poté nepoužívejte ihned permanentní barvu. Vaše vlasy si potřebují odpočinout. Místo toho zvolte tónovací šampón, co se po 6 mytích sám vymyje (který neobsahuje peroxid ani amoniak), zhruba na dobu 4 týdnů. Rovněž svým vlasům dopřejte pravidelnou výživnou kúru. Pokud po 4 týdnech dojde ke zlepšení stavu vašich vlasů, můžete přejít z tónovacího šampónu k úrovni 2 či 3 permanentní nebo semipermanentní barvy. Jakmile totiž aplikujete permanentní barvu na suché, porézní vlasy, celkový barevný výsledek může být tmavší a intenzivnější než jste původně zamýšleli. To může znamenat další odstraňování barvy, proto nejdříve nechte vlasy vždy odpočinout.

 

Ot) Mohu si dát trvalou nebo si vlasy vyžehlit ve stejný den, kdy jsem použila Colour B4?

Od) Teoreticky ano (pokud jste je ihned poté nepřebarvila). Následná kúra Buffer (Oddělovač) zanechá vaše vlasy s vyrovnaným PH, abyste si mohli uspokojivě udělat trvalou ondulaci nebo vlasy vyžehlit. Nicméně, jak trvalá, tak i žehlení jsou pro vlasy velmi stresující zákroky. Je spíše rozumné, po aplikaci přípravku Colour B4, alespoň dva týdny počkat.

 

Ot) Použila jsem přípravek Colour B4, abych odstranila černou vlasovou barvu a navrátila svým vlasům jejich původní světlý odstín. Mé vlasy ale zůstaly stále tmavé, i když už nejsou černé. Co s tím mohu udělat?

Od) Za prvé, velmi tmavé odstíny barev mohou vyžadovat více jak jednu aplikaci Colour B4, jelikož obsahují velké množství umělého pigmentu, co potřebuje odstranit. Za druhé, na kutikule zesvětlovaného nebo porézního vlasu může černé barvivo zanechat skvrny. V mnoha případech pak může být nemožné je zcela odstranit. Bohužel se můžete jen dohadovat, jak silné tyto skvrny jsou a kolik pigmentu může být ve skutečnosti odstraněno po provedení maximálně tří aplikací přípravku Colour B4 (Extra Strength). Jestliže jsou i poté ve vlasech stále patrné stopy černé barvy, bude možná nutné nechat vlasy i s barvou odrůst. Odbarvení může odstranit jen určité skvrny – ale požádejte o posudek profesionála, pokud si vyberete tuto možnost.

 

Ot) Postupovala jsem přesně podle instrukcí, ale hnědá vlasová barva, kterou jsem se pokoušela odstranit, stále zůstává na konečcích mých vlasů.

Od) To zní, jako kdyby došlo k vrstvení barvy. Když je permanentní barva překrývána opakovanými aplikacemi, může také trvat déle ji odstranit. Zkuste aplikovat Colour B4 Extra Strength jen na konečky (ponechte ve vlasech plných 20 minut). Případně, je-li tmavá barva skutečně jen na samotných konečcích (asi 2,5 cm) je místo nového odstraňování daleko jednodušší konečky vlasů se starou barvou nechat ostříhat.

 

Ot) Již jsem použila Colour B4 dvakrát a mé hnědé vlasy mají stále rezavý odstín, který jsem se v prvé řadě pokoušela opravit – proč to nefunguje?

Od) Protože ta rezavá barva JE barva vašich vlasů. Jsou-li hnědé vlasy vystaveny peroxidu obsaženým v zesvětlovacích barvách, tak se také prosvětlí a odhalí velké množství teplého pigmentu. Poněvadž byly vaše vlasy zesvětleny, teplá barva, kterou vidíte, je ve skutečnosti vaše přirozená barva vlasového pigmentu. K nápravě je potřeba aplikovat takovou barvu jako je vaše (původní) přírodní barva. Nyní totiž bude tato barva tmavší (protože vaše vlasy byly zesvětleny) a tak se zakryje odhalený teplý pigment. Alternativně – vyzkoušejte semipermanentní přípravek stejného odstínu jako je odkrytá barva – ale s popelavým nádechem. To možná zneutralizuje nechtěný teplý tón vlasů, který teď vidíte.

 

Ot) Znovu jsem si přebarvila vlasy po použití Colour B4 a vlasy opět získaly nechtěnou tmavou barvu – proč k tomu došlo a mohu to nějak napravit?

Od) Dobrou zprávou je pro vás, že můžete Colour B4 použít znovu – ale volte raději Extra Strength. Ujistěte se, že vlasy důkladně oplachujete po dobu 20 minut (raději než doporučovaných 12) a NEPOUŽÍVEJTE k přebarvení permanentní vlasovou barvu. Místo toho zvolte tónovací šampón, co se po 6 umytích vlasů sám vymývá. Musíte dopřát vlasům odpočinek a potřebujete si být jisti, jaký barevný odstín je pro vás ten pravý, než použijete trvalou barvu. Takže za prvé, opláchli jste po použití Colour B4 vlasy dostatečně (dle instrukcí) a použili jste Buffer (oddělovač barvy)? Pokud ne, je možné, že ve vlasech zůstaly ještě předchozí umělé pigmentové molekuly. Když totiž došlo k přebarvení peroxidem z nové aplikace, tak znovu zoxidoval (zvětšil) i staré molekuly barvy – a proto vlasy vypadají tmavší než byste si přála. Za druhé, další možností je, že vaše vlasy jsou buď porézní (což způsobuje, že barevný výsledek se jeví tmavší a jednolitý) nebo jste si zvolila barvu, která vypadá hezky na krabičce, ale ve skutečnosti je oproti vašim představám příliš tmavá.

 

Ot) Proč, po aplikaci Colour B4, jsou semipermanentní a permanentní barvy tolik navrhovány k následnému přebarvení?

Od) Když měníte svou barvu vlasů, potřebujete si být 100% jisti odstínem, který jste zvolili. Mnoho permanentních barev dodá vlasům těžký, dramatický vzhled – pokud nejste s výsledkem spokojeni, pak volíte možnost korekce barvy (za pomoci Colour B4), abyste ji odstranili. Následně, opakované přebarvování může vaše vlasy oslabit, případně je i poškodit. Semipermanentní barvy nabízí dostatečně dlouhodobý výsledek a oproti permanentním barvám obsahují méně chemických přísad. Po opravě barvy je daleko lepší použít tento typ barviv, protože získáte dobrý výsledek, který bude jen pomalu blednout. Pokud budete se semipermanentní barvou spokojeni, pak není problém přejít k permanentní verzi (úroveň 3) stejné značky – tím docílíte opravdu stejného, ale 100% permanentního výsledku. Tónovací šampón, co se po 6 mytích
vlasů sám vymyje, byste měli použít, pokud chcete vlasům dodat barvu a přitom si vlasy potřebují „odpočinout“. Tyto „vymývací“ barvy neobsahují nešetrné chemikálie (vlasy potřebují přebarvit po každých 6 umytích). Jsou-li vaše vlasy po přebarvení zvláště suché, jednoduše použijte krátkodobou barvu/šampón, dokud se stav vašich vlasů nezlepší a přebarvěte je až poté semipermanentním (úroveň 2) nebo permanentním (úroveň 3) přípravkem. Dostačující doba „odpočinku“ vlasů bývá obvykle 1 měsíc.

 

Ot) Použila jsem Colour B4 a na barvených vlasech se neprojevila jakákoliv změna. Jistá známka odstranění se objevila jen u kořínků.

Od) Ačkoliv se jedná o výjimečný případ, může se to stát, pokud došlo k vrstvení produktů na vlasové kutikule nebo k silikonovému poškození z předchozích produktů a barev. Jestliže je vlas pokryt těžkými kondicionéry, vosky, zbytky šampónu a stylingových přípravků, pak jednoduše Colour B4 nemá šanci proniknout k vlasové kutikule a dostat se tak k umělým pigmentovým molekulám. Proto také vždy radíme, před samotnou aplikací Colour B4 na suché vlasy, umýt si je několikrát šampónem odstraňujícím zbytky přípravků. Jiný důvod, proč nedojde k dostatečnému odstranění barvy, může nastat v důsledku silikonového poškození. Silikon je (obecně) pro vlasy neškodný, třebaže mnoho vlasových produktů a barev jej obsahuje. Nicméně, jsou-li vlasy pravidelně vystavovány tepelným spotřebičům jako je kulma a žehlička (více jak 230 C ̊), může silikon dosáhnout bodu varu a roztát. Silikon pak znovu ztuhne a uzavře vlas do plastového pouzdra. Vlas, co trpí následkem silikonového poškození, má plochý, uměle vypadající vzhled a konečky poletují a připomínají chmýří. Bohužel neexistuje nic, co by pomohlo silikon odstranit a postižený vlas musí odrůst. Abyste tomu do budoucna zabránili, nepoužívejte vysoké teploty na produkty, co tvrdí, že „zabraňují blednutí“, jsou „voděodolné“, „lesk posilující“ nebo „uzamykají barvu“. Všechny tyto fráze svědčí o použití silikonu. Obecně dodávají skvělé výsledky, avšak nesmíte je používat v kombinaci s příliš vysokými teplotami, teplotami nad 230C ̊.